53. Varsoviada – eliminacje i półfinały

cropped-mazowiecka_siatkowka.jpgW miniony weekend w Hali Gier Akademii Wychowania Fizycznego rozegrane zostały gry eliminacyjne oraz półfinałowe 53. Varsoviady. Finały odbędą się w piątek 11.11.2016 r. od godziny 14.00 w tym samym miejscu.

Jako pierwsze w sobotę do rywalizacji przystąpiły panie. Na początku walczyły one w dwóch grupach każdy z każdym. Następnie odbyły się pojedynki półfinałowe. W pierwszym z nich do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Po wygranej pierwszej partii, w dwóch kolejnych (grano do dwóch wygranych setów), zawodniczki AWF-u Warszawa musiały uznać wyższość reprezentantek Politechniki Warszawskiej. Natomiast w drugim półfinale AFiB Vistula pewnie ograła drużynę Uniwersytetu Warszawskiego.

W rywalizacji panów, która odbyła się w niedzielę, również na początku rozegrano pojedynki w dwóch grupach a następnie półfinały. W pierwszym z nich naprzeciw siebie stanęli reprezentanci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Wojskowej Akademii Technicznej. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli ci pierwsi i to oni w piątek będą walczyć o złoty medal. W drugim meczu półfinałowym Akademia Wychowania Fizycznego pokonała Politechnikę Warszawską.

Harmonogram gier finałowych w piątek 11.11.2016:

Kobiety:

Mecz o III miejsce, godzina 14:00, sektor 1: UW – AWF

Finał, godzina 14:00, sektor 3: VISTULA – PW

Mężczyźni:

Mecz o III miejsce, godzina 15:00, sektor 1: WAT – PW

Finał, godzina 15:00, sektor 3: SGGW – AWF

 

Comments

comments