ORLEN Liga: Kibice odetchnęli, Legionovia utrzymała się po „złotym secie”

02.04.2017 -Legionowo , Arena Legionowo , Siatkówka , ORLEN Liga 2016/2017 , play-off o miejsca 13-14 , Legionovia Legionowo - KSZO Ostrowiec , Fot. Anna Klepaczko / LUMIKA

Iście hitchhockowskich emocji dostarczyło rewanżowe starcie Legionovii i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ekipa z Mazowsza wywalczyła pewność ligowego bytu na przyszły sezon w „złotym secie”.

Po zwycięstwie w Legionowie 3:1 ekipie trenera Macieja Bartodziejskiego potrzebna była wygrana w minimum dwóch setach rewanżu, by uniknąć nerwówki w dodatkowej, decydującej odsłonie. Tak się jednak nie stało i dopiero ona wyłoniła rywala Wisły Warszawa w barażach o utrzymanie się w ORLEN Lidze.

Początek spotkania w Ostrowcu przebiegał pod dyktando legionowianek. Wypracowały sobie one wyraźne prowadzenie, które jednak roztrwoniły w środkowej fazie seta. Końcówka należała już do KSZO, które wyszło na prowadzenie w meczu.

Do prawdziwego horroru doszło w drugiej partii, którą jednak również w końcówce lepiej zniosły podopieczne trenera Dariusza Parkitnego, wygrywając na przewagi. Trzeci set siłą rozpędu padł ich łupem nadspodziewanie łatwo, wygrały go bowiem do 18.

Stało się to, czego licznie przybyli legionowscy kibice nie chcieli widzieć: nastąpił „złoty set”. W tym minimalną dopuszczalną przez przepisy różnicą punktów zwyciężyła Legionovia, która eksplodowała radością. Ciężki kamień spadł z serc kibiców: w sezonie 2017/18 w Legionowie znów zobaczymy ORLEN Ligę.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski –  Legionovia Legionowo, 3:0 (25:23, 28:26, 25:18)

„złoty set”: 15:13 dla Legionovii

Składy:

Legionovia: Mikołajewska, Chojnacka, Grabka, Bociek, Alagierska, Bączyńska , Adamek (libero) oraz Zakościelna, Pacak, Rasińska, Wawrzyniak i Połeć

KSZO: Brzóska, Stroiwąs, Ściurka, Kapturska, Szpak, Soter, Pauliukouskaya (libero) oraz Polak, Szałankiewicz i Thaka