II liga K: Robert Strzałkowski trenerem ESPES Sparty Warszawa

22.12.2016 - Legionowo , Arena Legionowo , ORLEN Liga 2016/2017 , Legionovia Legionowo - Tauron MKS Dabrowa Górnicza , Fot. Anna Klepaczko / LUMIKA

Ekipa warszawskiej Sparty szybko znalazła następcę Piotra Najmowicza na stanowisku pierwszego trenera. Został nim Robert Strzałkowski, ostatnio szkoleniowiec orlenligowej Legionovii, a wcześniej m.in. żeńskiej sekcji AZS Politechniki Warszawskiej.

Nowy trener zdradza, że jego celem będzie przede wszystkim położenie nacisku na szkolenie młodzieży:

Na pierwszym miejscu stawiam rozwój zawodniczek i wierzę głęboko, że kilka z nich zobaczymy na boiskach Orlen Ligi w ciągu pary sezonów – powiedział Strzałkowski –  Oczywiście mamy swoje cele na nadchodzący sezon, ale skupiamy się przede wszystkim na solidnej pracy.

W ostatnim roku warszawska ekipa grała efektywnie w kategoriach seniorek i juniorek, pozostałe kategorie jednak nie mają za sobą najlepszych miesięcy:

Liczę, że po latach przerwy, Sparta ponownie zacznie się liczyć we wszystkich kategoriach wiekowych. Mam ten komfort, że zespół jest wyrównany i liczę, że wszystkie dziewczyny dołożą swoją cegiełkę do wyniku w przyszłym sezonie. A jaki będzie? Zależy wyłącznie od nas samych.

fot  A. Klepaczko

Comments

comments