II liga M: Wojciech Szczucki za sterami KS Metro Warszawa

AK20170802-6

Zmiany przed sezonem 2017/2018 nie ominęły stołecznego KS Metro Warszawa, który od 2015 roku walczy na parkietach drugiej ligi. W drużynie szykują się spore roszady, między innymi za sprawą trenera Wojciecha Szczuckiego.

 

Trener Mistrzów Świata z 2014 roku: Piotra Nowakowskiego, Karola Kłosa oraz Andrzeja Wrony. To u niego siatkarskie szlify zbierali: Zbigniew Bartman, Maciej Olenderek, Paweł Halaba, Bartłomiej Lipiński, Paweł Mikołajczak, Bartosz Gawryszewski, Mariusz Marcyniak, Jakub Radomski, Jan Król czy Bartłomiej Lemański i wielu innych, którzy do dziś wspominać mogą ciężkie treningi i obozy w KS Metro Warszawa.

Trener Szczucki zapewnia, że KS Metro Warszawa, w tym sezonie będzie starała się namieszać w grupie – W stosunku do poprzedniego sezonu czekają nas spore zmiany, wiązało się to, m.in. z decyzją naszych podstawowych zawodników o zmianie barw Klubowych, jak i decyzji niektórych o zakończeniu przygody z siatkówką– komentuje trener Szczucki – Rozumiem ich decyzję, i dziękuję im za to co zrobili dla naszego Klubu– dodaje.

Po decyzji trenera Szczuckiego o objęciu sterów drużyny, odezwało się do Klubu wielu zawodników, którzy chętni są do gry pod jego okiem.
Powstała wizja, wedle której drużyna w dużej mierze składać będzie się ze swoich wychowanków – To będzie mieszanka doświadczenia z młodością. Udało nam się pozyskać paru zawodników, którzy swoje doświadczenie zbierali również w Plus Lidze, wracają do Nas po kilku latach przerwy zawodnicy, którzy zaczynali u nas swoją przygodę, dołączą do nas juniorzy, którzy swoją pracą na obozach udowodnią, że są gotowi na grę a co najważniejsze zostają z nami niektórzy zawodnicy z biegłego sezonu, co świadczy o tym, że projekt który staramy się stworzyć jest dla nich przekonywujący– mówi Trener Szczucki.

Klub poinformował niedawno, że w składzie na nadchodzący sezon zostaje Jakub Skwarek– dotychczasowy atakujący od nowego sezonu zagra na przyjęciu. Dalej reprezentować barwy Metra będzie również libero Patryk Toropolski, przyjmujący Bartosz Stępień oraz atakujący Karol Szczypkowski.

Już niedługo kibice poznają nowe-stare twarze w zespole, o których przeczytacie na stronie Mazowieckiej Siatkówki, która na bieżąco śledzić będzie transfery w Klubie Metro.

KS Metro Warszawa rywalizację na drugoligowych parkietach rozpocznie prawdopodobnie w niedzielę 1 października, meczem z KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski zainauguruje swój kolejny sezon w drugiej lidze.

Drużynę Wojciecha Szczuckiego będzie można oglądać w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Dereniowej 48 (dawniej Hawajska 7).

 

fot. Anna Klepaczko

 

 

Comments

comments