II liga M: Historia zatoczyła koło – Mikołajczak zagra w METRZE

AK20170915sesja-8Paweł Mikołajczak, który dwa miesiące temu ogłosił zakończenie kariery wraca do gry w barwach swojego rodzimego klubu KS METRO Warszawa w 2 lidze.

Paweł swoją siatkarską karierę rozpoczął w 1999 roku pod wodzą trenera Wojciecha Szczuckiego i po dziewiętnastu latach gry m.in. w AZS Częstochowa, JADAR Radom, Treflu  Gdańsk czy ONICO Warszawa (dawniej ONICO AZS Politechnice Warszawskiej), wraca pod skrzydła swojego pierwszego trenera. Paweł Mikołajczak z KS Metro Warszawa zdobył m.in. Mistrzostwo Polski Kadetów w 2005 roku oraz Brąz Mistrzostw Polski Juniorów w 2006 roku. Na podium stawał wraz z innymi wychowankami Klubu: Tomkiem Walendzikiem (od niedawna również powracającym do KS METRO Warszawa), Andzrzejem Wroną, Karolem Kłosem, Piotrem Nowakowskim, Jakubem Radomskim, Krzysztofem Wierzbowskim czy Janem Królem.

Bardzo się cieszę, że po tylu latach wracam do mojego rodzimego Klubu. Historia zatoczyła koło. Odezwały się wspomnienia sprzed lat, tym bardziej, że stanę po jednej stronie siatki znów z kolegą z młodzieńczych lat – Tomkiem Walendzikiem. Bardzo cieszę się na tę nową przygodę i współpracę po latach z trenerem Szczuckim. Jestem pewien, że stworzymy w tym roku drużynę, która nie zawaha się w boju na siatkarskich parkietach. Drużynę, która będzie zawsze walczyć o wszystko i bić się o każdą piłkę. Wierzę, że stworzymy drużynę z charakterem i drużynę pełną pasji. Wierzę w projekt trenera Szczuckiego i zapraszam was do odwiedzin  hali na ul.Dereniowej48 podczas naszych meczów – komentuje swoją decyzję Paweł Mikołajczak.

To bardzo duże wzmocnienie w drugoligowym zespole KS METRO Warszawa, który do tegorocznych rozgrywek 2 ligi przystąpi w mocno odmienionym składzie.
Bardzo  nas cieszy, że po tylu latach nasi wychowankowie wracają do nas. Jestem szczęśliwy, że po tylu latach wracają i znów będę z nimi pracować. Paweł to świetny zawodnik, ale przede wszystkim wspaniały człowiek, który wniesie do drużyny wiele pewności siebie, co będzie dla nas nieocenione. Wierzę, że wespół z Tomkiem Walnendzikiem, Kubą Skwarkiem czy innymi zawodnikami, których znamy już z ubiegłego sezonu, stworzą drużynę pełną ambicji i woli walki, jaką już prezentują na treningach. To świetna sprawa dla trenera- ponowna możliwość pracy z ludźmi, których pamięta się jako młodych chłopców, którzy dopiero zaczynają przygodę z siatkówką. Przez lata obserwowałem karierę Pawła i szczerze kibicowałem mu, przez całą jego drogę z siatkówką. Teraz przyszło nam ponownie współpracować, a efekty tej współpracy przyjdzie nam zobaczyć już niedługo, podczas pierwszego meczu otwierającego sezon ligowy – mówi Trener KS METRO Warszawa Wojciech Szczucki.
KS METRO Warszawa swój pierwszy mecz w sezonie 2.ligi rozegra w najbliższą niedzielę 1.10.2017 o godzinie 18.00 w hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy Dereniowej 48.

Inf. prasowa KS METRO Warszawa
Zdjęcie: Anna Klepaczko 

Comments

comments