II liga M: Legia Warszawa wygrywa w Olsztynie 3:0 [GALERIA]

olsztynvslegia (23)W spotkaniu 8 kolejki sezonu 2017/2018 siatkarze Legii Warszawa odnieśli pierwsze w sezonie zwycięstwo wyjazdowe i to na bardzo trudnym terenie w Olsztynie! Legioniści pokonali miejscowy AZS UWM 3:0 (25:22, 25:22, 27:25). Wojskowi mają patent na olsztynian na ich terenie, skąd przywozimy cenne 3 punkty.

Mecz w Olsztynie zapowiadał się na bardzo trudny pojedynek dla legionistów, a zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze, czyli drużyna AZS UWM, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała u siebie. Jednak, stołeczni siatkarze mają patent na olsztynian na ich własnym terenie. W poprzednim sezonie Legia Warszawa była jedynym zespołem, który pokonał olsztynian w Krotowie! Twierdza Olsztyn została zdobyta dopiero w 12-stym spotkaniu, wcześniej bilans spotkań prezentował się następująco – 11 rozegranych spotkań – 11 zwycięstw gospodarzy. Przed tym spotkaniem chyba nieliczni kibice wierzyli, że legionistom uda się odnieść zwycięstwo na tak trudnym terenie jak ten. A jednak się udało!

Drużyna Legii przyjechała do Olsztyna z krótką ławką rezerwowych, ponieważ trener Daniel Kołodziejczyk nie mógł skorzystać w tym spotkaniu z usług – Dariusza Staniszewskiego, Tomasza Belczyka i Kamila Szewczyka.

Początek meczu to gra punkt za punkt z niewielką przewagą legionistów. To goście szybciej rozszyfrowali przeciwników i wyszli na prowadzenie 8:4. Czteropunktowe prowadzenie utrzymywało się do stanu 11:15 dla gospodarzy. Wówczas, olsztynianie zniwelowali przewagę do 2 punktów (16:18). Na więcej w tym secie Wojskowi już nie pozwolili i wygrali pierwszą partię 25:22. – Początek spotkania to taka typowa gra na wyczucie i poznanie rywala – mówi trener Legii, Daniel Kołodziejczyk. – Drużyna AZS-u stworzona zupełnie od podstaw na początku tego sezonu, była zupełnie nam nieznana. Udało nam się szybko rozszyfrować grę przeciwnika. Złapaliśmy kilkupunktową przewagę, którą udało dowieźć się nam do końca – podsumował pierwszego seta trener Kołodziejczyk.

Na początku drugiego seta, to gospodarze prezentowali się skuteczniej i uzyskali prowadzenie 9:6. I gdy wydawało się, że to do nich należeć będzie ta partia spotkania, coś się zablokowało. Legioniści zdobyli 4 punkty i wyszli na prowadzeni 10:9. Czas trenera olsztynian Grzegorza Krzana, na niewiele się zdał. Inicjatywę przejęli już goście, którzy zaczęli powiększać przewagę (18:14). 2 punkty potrzebne do zakończenia seta i 6 punktów przewagi nad rywalem (23:17), podziałało na Wojskowych zbyt rozprężająco. Gospodarze zmniejszyli dystans do 2 punktów (23:21), ale tak jak w pierwszej partii, legioniści nie pozwoli na więcej i wygrali drugiego seta 25:22. – Początek drugiego seta to już bardziej wyrównana gra i nawet przeciwnik uzyskał przewagę. Nie wynikało to z tego, że zaskakiwał nas swoimi dobrymi akcjami, ale to my raczej trochę zeszliśmy z naszego poziomu. Jednak szybko udało się wrócić na właściwe tory i znowu odskoczyliśmy na kilka punktów. Przewagę dowieźliśmy do końca i kolejny set dla nas do 22 – skomentował drugiego seta trener Kołodziejczyk.

Trzeci set rozpoczął się od skutecznej gry legionistów, którzy szybko wyszli na prowadzenie i w pewnym momencie osiągnęli przewagę 6 punktów. Czym bliżej było końca seta, tym Wojskowi coraz bardziej czuli się zwycięzcami całego spotkania, co mogło dla nich skończyć się bardzo źle. Gospodarze zniwelowali różnicę do 1 punktu (22:23) i końcówka trzeciej partii zapowiadała się na bardzo emocjonującą. Taką też była. Wymiana punkt za punkt, aż w końcu olsztynianie wyszli na prowadzenie 25:24 i mieli piłkę setową. Wojskowym udało się wybronić i po dwóch skutecznych akcjach w bloku wygrali trzeciego seta 27:25, a w całym spotkaniu 3:0! – Trzeci set wyglądał inaczej od pozostałych. Na początku tej partii, to my zdobyliśmy kilkupunktową przewagę i prowadziliśmy przez większość seta. W końcówce mieliśmy nawet 6 punktów przewagi. Niestety przydarzyła się nam kolejna taka dekoncentracja. Co spowodowało, że przeciwnik nas dogonił i wyszedł na prowadzenie. Miał nawet piłkę setową, ale na szczęście udało nam się utrzymać na wodzy negatywne emocje. Dwie skuteczne akcje na bloku w końcówce seta i to my zwyciężamy w spotkaniu, 3:0! Wygrana bardzo cieszy! W końcu 3 punkty są u nas, tym bardziej zdobyte na bardzo trudnym teren gdzie wiele dobrych drużyn tutaj poległo. Mam nadzieję, że ten mecz nas odblokuje i pójdziemy za ciosem. Wygramy kolejne mecze i radość taka jak dzisiaj będzie nam towarzyszyła w każdym kolejnym meczu – podsumował trzeciego seta i całe spotkanie trener zwycięzców, Daniel Kołodziejczyk.

Następne spotkanie siatkarze Legii Warszawa rozegrają dopiero za 2 tygodnie, ponieważ w najbliższy weekend mają wolne. Ze względu na nieparzystą liczbę drużyn w Grupie 2, w każdej kolejce jedna drużyna pauzuje, tym razem kolej Legii. Najbliższe spotkanie Wojskowi rozegrają dopiero 25 listopada o godz. 17.00 we własnej hali. Będzie to bardzo prestiżowy pojedynek! W kolejnych Derbach Warszawy legioniści zmierzą się z zespołem KS Metro Warszawa! Zwycięstwo w tym spotkaniu wyłoni Mistrza Warszawy stołecznych drużyn występujących na poziomie II ligi w Grupie 2.

8 kolejka 2017/2018, Olsztyn, 11 listopada, godz. 17.00

AZS UWM Olsztyn – Legia Warszawa 0:3 (22:25, 22:25, 25:27)

Legia: 1. Świerżewski, 2. Rosa, 3. Kaczorowski, 4. Stępień, 5. Stelmaszczyk, 9. Majcherek – 8. Bujniak (L) oraz rezerwowi: 6. Hes, 13. Godlewski, 14. Sęk, 17. Słowiński (L).

Trener: Daniel Kołodziejczyk

AZS UWM: 1. Kubacki, 5. Kostrubski, 10. Lewoc, 13. Petelczyl, 16. Ma. Ostaszyk, 19. Maluchnik – 15. Cilnajtis (L) oraz rezerwowi: 2. Szostek, 8. Jankiewicz, 9. Nawrocki, 11. Mi. Ostaszyk, 17. Fabisiak.

Trener: Grzegorz Krzan

Autor: Marcin Brykała; Fot. Magdalena Jacko; źródło: siatkowka.legia.com

Comments

comments