II liga M: Metro wróciło na zwycięskie tory

18.11.2017 - Warszawa , 2.liga siatkówki , KS Metro Warszawa - AZS II UWM Olsztyn 3:1 , FOT. Anna Klepaczko/LUMIKA

FOT. Anna Klepaczko/LUMIKA

W dziewiątej kolejce rozgrywek drugiej ligi mężczyzn, zespół Metra Warszawa pokonał przed własną publicznością AZS II UWM Olsztyn, przerywając tym samym pasmo porażek, które ponieśli w ostatnich spotkaniach. 

Spotkanie rozpoczęło się od czerwonej kartki dla drużyny gości (1:0). W początkowej fazie seta zespoły toczyły wyrównaną walkę, grając punkt za punkt (6:6). Skuteczny atak olsztynian pozwolił im wyjść na pierwsze w meczu trzypunktowe prowadzenie (11:8), przez co o czas poprosił szkoleniowiec Metra Warszawa, Wojciech Szczucki. Po przerwie warszawianie zmniejszyli stratę do jednego oczka (15:14). Jednak przyjezdni nie złożyli broni i szybko na nowo odbudowali przewagę punktową (18:14). Trener Szczucki wykorzystał drugi przysługujący mu czas na żądanie, jednak zespół AZS-u II UWM Olsztyn pewnie kroczył w kierunku zwycięstwa w premierowej odsłonie spotkania (20:14). Po stronie Metra na boisku zameldowali się: Jakub Skwarek, Dominik Żukowski, Przemysław Sitek i Karol Szczypkowski (22:15), jednak ostatecznie za sprawą skutecznego ataku z prawego skrzydła, pierwsza partia padła łupem drużyny gości (25:18).

Drugi set warszawianie rozpoczęli z Jakubem Skwarkiem w podstawowym składzie (2:0). Olsztynianie szybko doprowadzili do wyrównania wyniku (6:6), jednak zaczęli popełniać coraz więcej błędów w ataku i polu serwisowym. W drużynie Metra zafunkcjonował podwójny blok, a ponadto dwie punktowe zagrywki na swoim koncie zapisał Jakub Skwarek (11:8). Trener akademików szybko poprosił o przerwę, po której jego drużyna całkowicie odrobiła straty i doprowadziła do remisu (14:14). Na zagrywce pomylił się Mateusz Janikowski (17:17), jednak w tym samym elemencie zapunktował atakujący Paweł Mikołajczak, wyprowadzając swój zespół na trzypunktowe prowadzenie (22:19), a także kończąc drugą partię spotkania skutecznym atakiem (25:21).

Trzeci set spotkania goście rozpoczęli od skutecznego bloku (1:0). Na prawym skrzydle w ataku ponownie zameldował się Paweł Mikołajczak (5:5), jednak olsztynianie szybko wrócili do dobrego poziomu, prezentowanego w pierwszym secie, dzięki czemu wypracowali sobie trzy oczka przewagi (10:7). Warszawianie zdołali jednak nie tylko zniwelować straty, ale także wyjść na prowadzenie, za sprawą skutecznego podwójnego bloku Mateusza Janikowskiego i Jakuba Sutryka (11:10). Przez dłuższy czas drużyny prowadziły zaciętą walkę (15:15), jednak w końcówce to podopieczni trenerów Wojciecha Szczuckiego i Jacka Jankowskiego zdołali przechylić wynik na swoją korzyść (19:16). Szkoleniowiec stołecznych siatkarzy poprosił o przerwę, gdy olsztynianie zmniejszyli dzielący ich od rywala dystans punktowy do jednego oczka (19:18). Tomasz Walendzik przy zagrywce przekroczył linię dziewiątego metra (22:20), lecz dzięki autowej zagrywce gości, warszawianie mogli cieszyć się ze zwycięstwa w trzecim secie spotkania (25:22).

Ostatnia partia spotkania miała podobny przebieg do wcześniejszych setów, na początku żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie przewagi punktowej (3:3), jednak as serwisowy Jakuba Skwarka pozwolił gospodarzom wyjść na dwupunktowe prowadzenie (8:6), które szybko udało się im zwiększyć do pięciu oczek (13:8). Olsztynianie próbowali swoich sił w ataku, jednak nie znaleźli sposobu na zatrzymanie dobrze spisującego się Pawła Mikołajczaka, mieli także spore problemy z przyjęciem zagrywki. Podbudowani zwycięstwem w poprzednich partiach warszawianie pewnie zdobywali kolejne punkty (18:11), zdecydowanie krocząc po zwycięstwo. Siatkarze Metra zapisali na swoim koncie kolejne oczka bezpośrednio z zagrywki (21:13), a całe spotkanie zakończyło się błędem gości, którzy w tej partii zostali całkowicie zdominowani przez podopiecznych trenera Wojciecha Szczuckiego (25:15).

Najlepszym zawodnikiem spotkania uhonorowany został przyjmujący drużyny gospodarzy, Jakub Skwarek.

KS Metro Warszawa – AZS II UWM Olsztyn 3:1 (18:25, 25:21, 25:22, 25:15)

Skład Metra Warszawa: Gawryś, Walendzik, Mikołajczak, Janikowski, Sutryk, Witek, Juszt (L) oraz: Skwarek, Sitek, Szczypkowski, Żukowski

 

Źródło: inf prasowa KS Metro Warszawa

 

Comments

comments