Alicja Grabka: „Wszystko w naszych rękach!”

grabaWywiad z rozgrywającą Legionovii Alicją Grabką. „Przed nami trudny okres, ale wszystko w naszych rękach!” – mówi.

Legionovia.pl: -Za Wami drugie zwycięstwo nad Treflem Proximą Kraków. Zdaje się, że w tym sezonie ten rywal Wam „leży”?

Alicja Grabka: -Tak, w  pierwszej rundzie zwyciężyliśmy 3:0, teraz również udało się zdobyć cenne trzy punkty. Cieszymy się, że udało się zgarnąć pełną pulę z tak dobrym przeciwnikiem, jakim jest Kraków.

–Przed rozpoczęciem meczu faworytem były gospodynie z Krakowa, jednak to Wy zwyciężyłyście. Odwrotna sytuacja miała miejsce w starciach z Dąbrową i Toruniem. Czy brzemię faworyta utrudnia grę?

-Trudno powiedzieć… z Dąbrową i Toruniem rozegrałyśmy już wszystkie spotkania w tym sezonie… I wszystkie niestety zostały rozstrzygnięte na nasza niekorzyść. Z Krakowem, wręcz przeciwnie. Myślę,  że coś w tym jest. Grając z teoretycznie lepszym przeciwnikiem głowy są czyste i może to ułatwiać grę.

–Udało się awansować na „bezpieczne” dziesiąte miejsce. Przed Wami seria ciężkich walko o jego utrzymanie lub poprawę – jak oceniasz szanse Legionovii na zakończenie rundy zasadniczej w strefie niezagrożonej barażami?

-Aktualnie jesteśmy na 10. miejscu, taką samą liczbę punktów ma jednak Wrocław, który plasuje się na miejscu 9. Tak, jak mówisz, czeka nas teraz trudny okres. Damy z siebie 110% i uważam, że wszystko jest w naszych rękach.

fot. R.Glapiak

źródło: legionovia.pl

Comments

comments