Siatkarki DPD Legionovii Legionowo przygotowują się już do meczu z KSZO Ostrowiec. O nastroje przed pojedynkiem z ostrowczankami zapytaliśmy Alicję Wójcik.

– Za wami trudny mecz w Radomiu – beniaminek wykorzystał nieco słabszą postawę DPD Legionovii i urwał Wam punkt na swoim parkiecie. Jakie są twoje odczucia na temat tego spotkania?

Alicja Wójcik: Cieszymy się z wygranej tym bardziej, że był to bardzo ciężki mecz dla nas. Nie wszystko układało się tak, jak byśmy tego chciały. Mimo, że nasza gra w tym meczu falowała, to potrafiłyśmy się podnieść i w konsekwencji wygrałyśmy 3:2.

– Ligowa karuzela delikatnie zwalnia, przed meczem z KSZO macie pełny tydzień przerwy. Na ile będzie to ważne w najbliższym meczu?

Przez ostatni okres grałyśmy praktycznie co trzy dni, przez co był krótki czas na regenerację, więc myślę, że tygodniowa przerwa do meczów z Ostrowcem pozytywnie wpłynie na przebieg naszych przygotowań. Dodatkowo po dwutygodniowej przerwie w końcu zagramy u siebie.

– Podczas poprzedniego meczu u siebie grałyście przy pełnych trybunach – jak ci się podoba DPD Arena w takim wydaniu?

– Gra przy takiej publiczności dodaje nam skrzydeł. Doping, który utrzymywał się przez całe spotkanie sprawiał, że w trudnych momentach nabierałyśmy większej pewności siebie. Kibice są dla nas dużym wsparciem!

– W porównaniu do poprzedniego sezonu wydajecie się być bardziej walecznym zespołem – czy atmosfera w szatni jest zwyczajnie lepsza?

– Drużyna bardzo się zmieniła w porównaniu do poprzedniego sezonu. Przyszło do nas parę doświadczonych zawodniczek i w tym połączeniu stworzyliśmy sobie fajną atmosferę.

Źródło: DPD Legionovia Legionowo