DPD Legionovia pozyskała nową rozgrywającą. Jest nią Amerykanka, Bailey Tanner. W zespole Piotra Olenderka jest to już druga zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych.

Nowa zawodniczka naszego klubu pochodzi z Kalifornii i ma 24 lata. Mierzy aż 186 centymetrów wzrostu, co czyni ją trzecią najwyższą rozgrywającą w Lidze Siatkówki Kobiet. W ostatnich latach broniła barw Washington Huskies w najbardziej znanej amerykańskiej lidze NCAA. W roku 2016 wraz z zespołem sięgnęła po wicemistrzostwo kraju i została wyróżniona indywidualnie.

– Bardzo cieszę się, że trafiłam do DPD Legionovii – powiedziała zawodniczka – Byłam na ostatnim meczu w Łodzi i cieszę się, że będę grać w tym zespole. Dziewczyny przyjęły mnie bardzo miło, a aklimatyzację ułatwia mi Cassidy Pickrell, która jest tutaj już od kilku tygodni – dodała.

Bailey to wysoka rozgrywająca, która wyróżniała się w lidze NCAA – powiedział trener Piotr OlenderekWierzę, że będzie ona elementem układanki, który przybliży nasz zespół do dobrych wyników – podsumował.

Źródło: DPD Legionovia Legionowo