W ostatniej kolejce rundy pierwszej rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi mężczyzn grupy drugiej, KS Metro Warszawa zmierzy się na wyjeździe z sąsiadem z tabeli – AZS UWM Olsztyn.

Podopieczni Wojciecha Szczuckiego choć zaprezentowali się w ostatnim spotkaniu bardzo dobrze, nie byli wstanie wygrać na terenie siatkarskiej Legii Warszawa i ulegli podopiecznym Daniela Kołodziejczyka 3:1. Mimo przegranej utrzymali czwartą pozycję w tabeli przed ostatnią – dziewiątą kolejką rozgrywek pierwszej rundy. Natomiast olsztyński AZS w trzech setach rozprawił się w ubiegły weekend z podopiecznymi Krzysztofa Wójcika – MOS Wola Warszawa.

– Spotkanie z Legią nie było najgorsze w naszym wykonaniu. Myślę, że dla kibiców było to bardzo emocjonujące widowisko, któremu nie można odmówić woli walki. Po naszej stronie zabrakło koncentracji, zawiedliśmy w psychicznej sferze. To element, który zdecydowanie musimy poprawić przed drugą rundą. Teraz czeka nas podróż do Olsztyna, na pewno będzie to bardzo ciężkie spotkanie, ale obiecujemy, że zrobimy wszystko, by zakończyć pierwszą rundę rozgrywek zwycięsko. Będziemy walczyć od pierwszej do ostatniej piłki spotkania, to mogę obiecać – mówi Bartek Stępień, przyjmujący KS Metro Warszawa.

Niedzielne spotkanie AZS UWM Olsztyn konta KS Metro Warszawa zakończy pierwszą rundę i ostatecznie ustawi tabele przed drugą kolejką rozgrywek, wszystkie z drużyn będą mieć na koncie po 8 rozegranych spotkań. Dzisiejsze spotkanie nie jest jednak w stanie znacząco zmienić obecnej sytuacji w tabeli – zwycięstwo Metra, nawet za trzy punkty, nie wystarczy na zamianę pozycjami z olsztyńską drużyną. Gdyby jednak podopiecznym Wojciecha Szczuckiego nie udało się przywieźć do Warszawy żadnych punktów, nie zagrozi im piąty w tabeli MOS Wola Warszawa.

Pojedynek AZS UWM Olsztyn z KS Metro Warszawa zostanie rozegrany 25 listopada, w olsztyńskiej hali Kortowo przy ulicy Prowocheńskiego 7o godzinie 16:00.

Źródło: KS Metro Warszawa

Foto: KS Metro Warszawa / Lumika, Anna Klepaczko