Święto Niepodległości można obchodzić na różne sposoby. Jedno zrobią to w domu, inni na manifestacji. My zapraszamy w niedzielę o godz. 16 do hali OSiR Bemowo. Przy ul. Obrońców Tobruku 40 trzecia w tabeli Wisła podejmie niesamowicie spisujące się w tym sezonie zawodniczki 7R Solna. Drużyna z Wieliczki wszystkie spotkania wygrała za trzy punkty.

Wisła dotychczas czterokrotnie walczyła z ekipą spod Krakowa. W sezonie 2016/2017 warszawianki dwukrotnie pewnie wygrały. Przed własną widownią 3:1, a na parkiecie rywalek 3:0.

Natomiast w poprzednich rozgrywkach Bemowskie Syreny najpierw przegrały na wyjeździe 2:3, by potem w rewanżu u siebie zwyciężyć 3:1.

Teraz jedno jest pewne, to będzie niezwykle zacięte i ciekawe widowisko.

Wisła w siedmiu meczach odniosła pięć zwycięstw. Dla naszego zespołu starcie z 7R Solna będzie pierwszym od dwóch tygodni. Po raz ostatni podopieczne trenera Piotra Hilki grały pod koniec października we Włocławku. Tam wygrały 3:0 z beniaminkiem WTS. Z tym samym przeciwnikiem w poprzedniej kolejce rywalizowały wieliczanki. One także, tyle że u siebie, zwyciężyły 3:0. Mają na koncie sześć wygranych w sześciu meczach, 18 punktów i tylko dwa stracone sety.

– Dwutygodniowa przerwa została dobrze rozpisana przez naszą kadrę trenerską. Było trochę odpoczynku, ale nie zabrakło ciężkiej pracy. W ostatnich dniach weszłyśmy w nasz standardowy rytm meczowy i wierzymy, że przerwa nas nie rozreguluje – powiedziała przyjmująca Wisły, Katarzyna Marcyniuk.

Źródło: Wisła Warszawa