W pierwszym spotkaniu podopieczni Stefana Antigi pewnie wygrali z Cuprum Lublin 3:0 w hali Torwar.

Trzy sety w Bełchatowie

W ostatnich tygodniach zawodnicy ONICO Warszawa rozgrywają spotkania co cztery, pięć dni. W ubiegłą sobotę warszawianie ulegli na wyjeździe mistrzom Polski, PGE Skrze Bełchatów 0:3. – Skra kontrolowała dzisiaj całe spotkanie i mimo że zagraliśmy dzisiaj chyba najlepsze spotkanie na zagrywce w tym sezonie, to nie potrafiliśmy wykorzystać tego, że odrzucaliśmy rywala od siatki. Oni grali bardzo dobrze w ofensywie, na siatce i w bloku i dlatego wygrali w trzech setach. Mamy spory materiał do analizy i trochę rzeczy, które szybko musimy zmienić. Musimy też przegadać między sobą, co się dzisiaj wydarzyło i nie popełniać takich błędów w przyszłości – podsumował spotkanie Andrzej Wrona.

Teraz czas na pełne skupienie przed kolejnym ligowym starciem. Już we wtorek warszawianie udadzą się w podróż do Lubina.

Ostatni punkt tournée

Kilkutygodniowe tournée ONICO Warszawa powoli dobiega końca. W ostatnich tygodniach drużyna Stephane’a Antigi rozegrała aż cztery wyjazdowe mecze, a starcie z Miedziowymi będzie piątym i ostatnim wyjazdem z rzędu. W następnym tygodniu warszawianie powrócą do hali Torwar, gdzie we wtorek 27 listopada zmierzą się z wicemistrzami Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Sytuacja w tabeli

Po ośmiu kolejkach ONICO Warszawa plasuje się na 7. pozycji. Warszawianie odnieśli do tej pory cztery zwycięstwa i ponieśli trzy porażki. Do rozegrania mają także zaległe spotkanie z GKS-em Katowice. Najbliżsi rywale ONICO z sześcioma punktami na koncie zajmują 12. miejsce w rozgrywkach. Miedziowi pokonali w tym sezonie GKS Katowice i MKS Będzin, natomiast ulegli w starciach z ONICO Warszawa, Chemikiem Bydgoszcz, Cerradem Czarnymi Radom, Stocznią Szczecin, PGE Skrą Bełchatów i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Udana inauguracja sezonu

W tym sezonie obie drużyny spotkały się w pierwszym meczu sezonu. 12 października w hali Torwar warszawianie wygrali z Miedziowymi 3:0 (25:22, 25:21, 25:19), a MVP spotkania wybrany został środkowy Andrzej Wrona. – W pierwszych dwóch setach obie drużyny grały na bardzo podobnym poziomie, o naszym sukcesie decydowały detale. Trzeci set był dużo lepszy w naszym wykonaniu, pomijając tylko drobne problemy w końcówce. Myślę, że dzisiaj naszym najmocniejszym elementem była współpraca pomiędzy blokiem i obroną. W bloku podbijaliśmy dużo ataków gości, a pozostali zawodnicy dobrze spisywali się w defensywie – powiedział po meczu inauguracyjnym Graham Vigrass.

Mecz Cuprum Lubin – ONICO Warszawa odbędzie się w środę 21 listopada o godzinie 18:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej RCS w Lubinie. Pojedynek transmitowany będzie na kanale Polsat Sport.

Źródło: ONICO Warszawa