Rusza Plebiscyt Sportowy Ziemi Radomskiej 2018. Konkurs Echa Dnia to najbardziej prestiżowy ranking radomskich sportowców. Wśród nich także kandydaci z E.Leclerc Radomki Radom!

To już 25. Plebiscyt Sportowy Echa Dnia, a zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach: Sportowiec Roku, Talent Roku, Trener Roku, Drużyna Roku oraz Nauczyciel Roku. Tradycyjnie wybranych zostanie 10 Najpopularniejszych Sportowców oraz 5 Trenerów Ziemi Radomskiej 2018. O zwycięstwie zadecydują po połowie: największa liczba głosów zebranych podczas głosowania i głosy kapituły. Na wygranych czekają statuetki i dyplomy oraz nagrody, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali – 18 stycznia 2019 roku.

Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie plebiscytu rozpocznie się w piątek 16. listopada i potrwa do piątku 28. grudnia. Kandydatów można zgłaszać do 23. Listopada.

Kandydaci do Plebiscytu Sportowego Echa Dnia z E.Leclerc Radomki Radom

1. Trener Jacek Skrok – kategoria Najpopularniejszy Trener Roku

Legenda radomskiej siatkówki. Jest wychowankiem Czarnych. W czasie studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie był zawodnikiem prowadzonej przez Huberta Wagnera Legii, z którą dwukrotnie wywalczył mistrzostwo kraju i Puchar Polski. Ma na swoim koncie jedyne dwa brązowe krążki, jakie Czarni wywalczyli w historii gry w ekstraklasie.

Po zakończeniu kariery zawodnika od kilkunastu lat prowadził z powodzeniem żeńskie i męskie zespoły różnych szczebli w kraju. W czerwcu 2017 został oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener E.Leclerc Radomki Radom – tym samym po 20 latach wrócił do Radomia.

GŁOSUJEMY TUTAJ

2. Majka Szczepańska-Pogoda – kategoria Najpopularniejszy Sportowiec Roku

23-latnia atakująca z Rudy Śląskiej. W siatkówkę chciałaby grać do 40-stki. W wolnym czasie spaceruje, chodzi na zakupy i spędza czas z rodziną. Jej idolką jest mama Basia. Uwielbia truskawki pod każdą postacią. Chciałaby z Radomką wywalczyć Puchar Polski.

GŁOSUJEMY TUTAJ

3. Renata Biała – kategoria Najpopularniejszy Sportowiec Roku

Przyjmująca Radomki Radom to siatkarka związana z klubem od 2017 roku. Wcześniej grała między innymi w Blusoft Mozovii. W wolnym czasie lubi sprzątać, słuchać muzyki  i odpoczywać. Wakacje najchętniej spędza nad polskim morzem, a w siatkówkę chciałaby grać, dopóki zdrowie jej pozwoli. Renia jest bardzo pozytywną osobą i w życiu wyznaje zasadę, że wszystko jest możliwe, trzeba tylko w to uwierzyć.

GŁOSUJEMY TUTAJ

4. Julita Molenda – kategoria Najpopularniejszy Sportowiec Roku

Julita to 19-letnia wychowanka  MUKS-u 13 Radom. W minionym sezonie 2017/2018 reprezentowała barwy Radomki Radom. Strzelba gra na przyjęciu. Jej ulubiona książka to Harry Potter, a wakacje najchętniej spędza tam, gdzie temperatura sięga +30 stopni.

GŁOSUJEMY TUTAJ

5. Alicja Kalbarczyk – kategoria Talent Roku

Ala to wychowanka MUKS-u 13 Radom. W 2018 roku została wybrana do szerokiej kadry Mazowsza Młodziczek 2005. Jest atakującą w zespole, który w listopadzie wygrał wszystkie spotkania w 3. Lidze i awansował do 2. Ligi.

GŁOSUJEMY TUTAJ

Źródło i foto: E.Leclerc Radomka Radom