Przed E.Leclerc Radomką Radom kolejny trudny rywal. 28 listopada do Radomia przyjedzie czwarta drużyna Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2017/2018.

Liga Siatkówki Kobiet trwa w najlepsze. Przed podopiecznymi Jacka Skroka szósty mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2018/2019. Kibice w Radomiu będą mieli okazję obejrzeć interesujące spotkanie dwóch drużyn, które miały już okazję się ze sobą zmierzyć.

KS DevelopRes Rzeszów w maju w 2014 roku w turnieju barażowym w Bydgoszczy zapewnił sobie awans do najwyższej ligi w Polsce. W sezonie 2016/2017 drużynę tę trenował obecny szkoleniowiec E.Leclerc Radomki Radom – Jacek Skrok. Mimo, że od stycznia 2017 roku ekipę przejął włoski szkoleniowiec, Lorenzo Micelli, dobra praca obydwu trenerów zaowocowała brązowym medalem Orlen Ligi dla rzeszowianek.

Obecne podopieczne Jacka Skroka miały już okazję grać z zespołem z Podkarpacia. Na obozie przygotowawczym w Kielnarowej odbył się sparing z KS DevelopRes Rzeszów. Dzień później spotkanie rewanżowe zorganizowano w Rzeszowie. Obydwa mecze zakończyły się remisem 2:2. Nic więc dziwnego, że w środę należy spodziewać się ogromnych emocji w radomskiej hali MOSiR.

– Kolejny ligowy przeciwnik, któremu spróbujemy urwać seta, dwa, a może punkty. Ten listopad tak nam się ułożył, że akurat gramy z samą górą tabeli, ale nie można zakładać, że są to przegrane spotkania. Wychodzimy na parkiet tak samo zmotywowane, pełne woli walki i czekamy na upragnione punkty – mówi kapitan zespołu, Natalia Skrzypkowska.

Sezon 2018/2019 siatkarki z Rzeszowa rozpoczęły dobrze. Aktualnie zespół zajmuje czwarte miejsce w tabeli i nie ukrywa, że walczy o medale. Z pewnością jedna i druga drużyna chce wygrać najbliższe spotkanie, jednak to Radomka jest w lepszej sytuacji. Na korzyść naszej drużyny przemawia nie tylko własna hala, ale także wierni kibice.

Źródło: E.Leclerc Radomka Radom

Foto: Liga Siatkówki Kobiet