Choć sezon ligowy trwa w najlepsze, sztab szkoleniowy oraz działacze KS Metro rozmawiają z zawodnikami na temat przejścia. Właśnie sfinalizowali kontrakt ze środkowym, Przemysławem Sprawką.

Przemek Sprawka dołącza do ekipy trenera Wojciecha Szczuckiego i będzie razem z KS Metro Warszawa walczył na drugoligowych parkietach, w trwającym już sezonie 2018/2019. Mierzący 199 cm nowy zawodnik KS Metro Warszawa to środkowy bloku.

26-letni Sprawka jest wychowankiem KS Jastrzębie Borynia, z którym przeszedł przez wszystkie młodzieżowe szczeble siatkarskiego szkolenia (2009 rok – brązowy medal mistrzostw Polski, kadet oraz członek kadry Śląska). Jednocześnie od roku 2010, do roku 2012 reprezentował Jastrzębski Węgiel w rozgrywkach Młodej Ligi. W roku 2012 roku przeszedł na jeden sezon (2012/2013) do zespołu KS AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Po przerwie zawodniczej, w latach 2016-2018 reprezentował SK Górnik Radlin.

– Bardzo się cieszę, że dołączam do KS Metro Warszawa. Chciałbym zrobić wszystko co w mojej możliwości aby jak najlepiej odwdzięczyć się za szansę jaką dostaję. Trenuję z chłopakami już jakiś czas, ale już wiem, że jest to świetna drużyna – to fajna sprawa móc być jej częścią. Mam nadzieję, że czeka mnie tu wspaniała przygoda. Jestem gotów na nowe wyzwania – mówi nowy środkowy KS Metro, Przemysław Sprawka.

Źródło: KS Metro Warszawa

Foto: KS Metro Warszawa / Lumika, Anna Klepaczko