Bemowskie Syreny nie mają ostatnio dobrego czasu. Przegrały trzy mecze ligowe z rzędu i spadły na ósme miejsce w tabeli pierwszej ligi. Teraz czeka ich trudne wyzwanie w Świeciu. Wprawdzie w przeszłości Wisła wygrała wszystkie starcia z najbliższymi rywalkami, ale jeszcze nigdy Joker Mekro Energoremont nie prezentował się tak dobrze jak teraz. Początek spotkania w sobotę o godzinie 18.

Historia rywalizacji obu drużyn jest bardzo bogata. Co ciekawe, to właśnie w Świeciu Wisła zaprezentowała się po raz pierwszy na zapleczu ekstraklasy. To było w październiku 2015 roku. Wtedy nasz zespół przegrał premierowego seta, ale potem wygrał trzy kolejne.

Łącznie w ostatnich trzech latach Wisła aż ośmiokrotnie grała z Jokerem w meczach o stawkę. Czterokrotnie w lidze i dwa razy w Pucharze Polski. Wszystkie spotkania zakończyły się zwycięstwami stołecznego zespołu.

Do tej dużej liczby potyczek dochodziły także mecze sparingowe. Również zwycięskie. Teraz nasze siatkarki liczą na przedłużenie serii. W sobotę łatwo jednak nie będzie.

Zespół ze Świecie znakomicie spisuje się w tym sezonie. Wygrał już siedem razy. Ma na koncie trzy porażki i zajmuje czwartą pozycję w tabeli.

W ostatniej kolejce Joker pokonał na wyjeździe 1:3 WTS Włocławek. Warszawianki u siebie uległy 2:3 Grupie Azoty Tarnów. W czwartym secie podopieczne Piotra Hilki nie wykorzystały czterech piłek meczowych.

Źródło: Wisła Warszawa