W meczu XI kolejki I Ligi Siatkówki Kobiet rozgrywanym na hali przy ul. Nowowiejskiej 37B w Warszawie, spotkały się zespoły BlueSoft Mazovia Warszawa i Budowlani Toruń. Drużyna Budowlanych Toruń to spadkowicz z LSK, obecnie w tabeli zajmuje 13 miejsce.

Siatkarki BlueSoft Mazovia Warszawa, od początku meczu narzuciły swój styl gry uzyskując wyraźną przewagę (5:2,11:3). Trudna zagrywka, dobry blok oraz potężne ataki Wiktorii Kowalskiej(17) powodowały, że przeciwniczki mimo ambitnej gry niewiele mogły zdziałać. Mimo, że gra była bardzo zacięta i obfitowała w długie wymiany, to warszawska drużyna cały czas utrzymywała osiągniętą na początku przewagę (16:8,22:11). Tak wysokie prowadzenie wprowadziło pewne rozluźnienie w szeregach warszawskiej drużyny, która popełniła kilka błędów co skrzętnie wykorzystały zawodniczki z Torunia zdobywając w jednym ustawieniu 5 punktów (22:16). Trener Robert Kupisz, chcąc poprawić przyjęcie wprowadził na boisko Gabrielę Mazur (2), a gra toczyła się punkt za punkt (23:17, 24:19). Ostatnie słowo w tym secie należało do Olivii Loren Kofie (7), która atakiem z obiegnięcia z jednej nogi, po idealnym rozegraniu w tył Aleksandry Przepiórki (3) zdobyła ostatni punkt (25:19).

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy od dobrej gry drużyny BluSoft, która prowadziła grę (6:2, 13:7) nie pozwalając przeciwniczkom rozwinąć skrzydeł, choć zdarzały się też przestoje, kiedy to zawodniczki z Torunia zdobywały kilka punktów z rzędu (13:7,13:10). Przy stanie 14:10 trener Robert Kupisz wprowadził na boisko Marcelinę Nowak (13), która zastąpiła Olivię Loren Kofie (7). W tym fragmencie gry przewaga warszawskiej drużyny nie podlegała dyskusji, co przełożyło się na wynik (20:11). Tak wysokie prowadzenie wprowadziło pewne rozluźnienie w szeregach warszawskiej drużyny, co diametralnie zmieniło obraz gry. Przy stanie 20:14 trener Robert Kupisz wziął drugi czas, przeprowadził zmiany, jednak zawodniczki Budowlanych Toruń złapały przysłowiowy wiatr w żagle i doprowadziły do stanu 22:21. Na boisko wróciła Olivia Loren Kofie (7) i gra się trochę wyrównała jednak widać było, że torunianki uwierzyły w możliwość wygrania tego seta. Gra toczyła się punkt za punkt (23:23, 26:26, 27:27) jednak dwie ostatnie piłki należały do zawodniczek z Torunia, które asem serwisowym zakończyły tego seta (29:27).

Trzeci set zawodniczki zespołu BlueSoft Mazovia Warszawa rozpoczęły bardzo skoncentrowane i od początku objęły prowadzenie (4:3, 10:5). W grze warszawianek widać było sportową złość po przegranym drugim secie. Bardzo dobra gra podwójnym blokiem (Wiktoria Kowalska / Aleksandra Szymańska, Patrycja Wyrwa / Olivia Loren Kofie) odrzucająca zagrywka, przyjęcie w punkt (Izabela Szyjka) i potężne ataki Wiktorii Kowalskiej oraz Olivii Loren Kofie kompletnie zaskoczyły zawodniczki Budowlanych, które zaczęły popełnić wiele błędów. Puentą tego seta była ostatnia piłka, kiedy to zawodniczka Budowlanych Toruń sposobem dolnym nie potrafiła przebić wydawało się prostej piłki (25:13).

Czwarty set podobnie jak poprzednie rozpoczął się od prowadzenia (5:3, 10:5) zespołu BlueSoft Mazovia Warszawa. Zawodniczki Budowlanych Toruń, nadal nie mogły znaleźć sposobu na dobrze grające warszawianki. Po dobrym początku przyszedł jednak czas na chwilę dekoncentracji i mecz się wyrównał (12:11, 17:17). Wtedy na zagrywkę weszła Aleksandra Szymańska (9), która świetną zagrywką zmusiła przeciwniczki do błędów, a opanowane do perfekcji rozegranie do tyłu (Aleksandra Przepiórka 3) i atak z obejścia z jednej nogi (Olivia Loren Kofie 7) pozwoliły ponownie uzyskać przewagę (21:17). Zespół Budowlanych Toruń nie zamierzał się jednak poddać i do końca ambitnie walczył o każdy punkt, broniąc pierwszą piłkę meczową (24:22). Ostatni punkt w tym meczu zdobyła atakiem Gabriela Mazur (2) i zespół BlueSoft Mazovia Warszawa wygrał seta 25:22, a cały mecz 3:1.

BlueSoft Mazovia Warszawa – Budowlani Toruń 3:1 (25:19, 27:29, 25:13)

BlueSoft Mazovia Warszawa: 1 Izabela Szyjka (libero), 2 Gabriela Mazur, 3 Aleksandra Przepiórka (kapitan), 7 Olivia Loren Kofie, 8 Patrycja Wyrwa, 9 Aleksandra Szymańska, 10 Magdalena Karpińska,11 Magdalena Orlicka, 13 Marcelina Nowak, 15 Zuzanna Berkowska, 17 Wiktoria Kowalska.

Budowlani Toruń: 1 Roksana Irzemska, 2 Paulina Berlińska, 3 Sylwia Kucharska, 4 Karolina Bednarek, 5 Aleksandra Stachowicz, 6 Julita Rafałko, 8 Alina Krawczyk (libero), 9 Hanna Łukasiewicz (libero), 11 Barbara Sokolińska (kapitan), 12 Katarzyna Śmieszek, 13 Daria Dąbrowska, 15 Dominika Minicz,16 Aleksandra Szymańska.

MVP: Olivia Loren Kofie.

Źródło i foto: BlueSoft Mazovia Warszawa